POLSKA

 
Wszystkie grupy
 
Wybrana grupa
 
Aparatura modułowa
 
Wyłączniki różnicowoprądowe
Cyfrowe wyłączniki różnicowoprądowe dRCM
Cyfrowe wyłączniki różnicowoprądowe FRCdM
Wyłączniki nadprądowe
Wyłączniki elektroniczne PXS24
Wyłączniki nadprądowe z modułem różnicowoprądowym
Cyfrowe wyłączniki nadprądowe z modułem różnicowoprądowym FRBdM
Osprzęt do wyłączników
Wyłączniki silnikowe Z-MS
Aparatura sygnalizacyjna i łączeniowa
Rozłączniki bezpiecznikowe
Przeciwpożarowy detektor iskrzenia AFDD+
Rozłączniki główne(izolacyjne) IS

 Strona główna Oferta Aparatura modułowa Cyfrowe wyłączniki różnicowoprądowe dRCM 

<< POWRÓT

Cyfrowe wyłączniki różnicowoprądowe dRCM

dRCM jest serią aparatów, w których tradycyjna konstrukcja wyłączników różnicowoprądowych została wzbogacona o układ elektroniczny zapewniający dodatkową funkcjonalność. Wyłączniki dRCM umożliwiają uzyskanie prewencyjnej informacji o poziomie prądów upływu w chronionym obwodzie: lokalnie za pomocą trzech diod LED oraz zdalnie poprzez wbudowany styk pomocniczy. Pozwala to odpowiednio wcześniej zareagować na awarię czy pogarszający się stan instalacji elektrycznej zanim wyłącznik wyzwoli. Dzięki nowemu poziomowi dokładności wyzwalania, niepotrzebne i przypadkowe wyzwalanie wyłączników ograniczone jest do minimum.

dRCM

  • Prąd znamionowy zwarciowy umowny 10kA
  • Napięcie znamionowe 230/400 i 240/415 V AC, 50/60 Hz
  • Możliwość testowania raz do roku
  • Optyczny i zdalny wskaźnik poziomu prądu upływu
  • Nowy poziom dokładności wyzwalania, ograniczenie ilości niepożądanych wyzwoleń
  • Typ G/A+ wyłącznik krótkozwłoczny, czuły na sinusoidalne i impulsowe prądy upływu
  • Typ S/A+ wyłącznik selektywny, czuły na sinusoidalne i impulsowe prądu upływu
  • Typ U+ wyłącznik dedykowany do obwodów z przetwornicami częstotliwości
Wybrane cechy dRCM:

- możliwość testowania poprzez wciśnięcie przycisku "T" raz na rok.

Wyłącznik powinien być testowany poprzez wciśnięcie przycisku "T" raz w roku. Roczny okres testowania ma zastosowanie dla budownictwa mieszkaniowego i podobnego. W innych wypadkach (np. środowiska wilgotne i zakurzone) zaleca się stosowanie krótszych okresów testowania (np. miesięczny).

- dokładność wyzwalania

W porównaniu do tradycyjnych konstrukcji wyłączników różnicowoprądowych, dRCM wyróżniają się większą dokładnością wyzwalania. Prąd powodujący wyzwolenie dRCM jest bliższy do górnej granicy wyzwalania przewidzianej dla wyłączników różnicowoprądowych. Dzięki temu ilość niepożądanych wyzwoleń wyłączników zostaje ograniczona, wpływając na ciągłość zasilania całego chronionego układu.

- monitoring prądów upływu

Poprzez zastosowanie trzech diod LED w kolorach zielonym, żółtym i czerwonym przekazywana jest informacja o poziomie prądów upływu w chronionym obwodzie. Poszczególne diody świecą się przy wartościach prądów odpowiednio <30% (zielona); 30%-50% (żółta); >50% (czerwona) w odniesieniu do znamionowego prądu różnicowego wyłącznika.
Po przekroczeniu przez prąd upływu wartości 30% znamionowego prądu różnicowego załączy się także wbudowany styk sygnalizacyjny wyłącznika.

Zastosowanie poszczególnych typów

Typ G: wyłączniki krótkozwłoczne typu G stosowane są w instalacjach, w których może dochodzić do niepożądanych wyzwoleń wyłączników zwłaszcza podczas operacji załączania i wyłączania chronionych obwodów. Tego typu sytuacje mają miejsce np. w przypadku zasilania dużej grupy świetlówek (powyżej 20 na fazę), w obwodach z długimi przewodami, urządzeniami grzejnymi o dużych powierzchniach, agregatami chłodniczymi itp. Dzięki zwłoce czasowej przy wyzwalaniu, wynoszącej 10 ms, wyłączniki typu G pozwalają zredukować ilość niepotrzebnych wyzwoleń

Typ S: wyłączniki selektywne typu S mogą być stosowane jako główne zabezpieczenia różnicowoprądowe. Dzięki zwłoce czasowej wyzwalania 40 ms, możliwe jest uzyskanie selektywności zadziałania wyłączników typu S w stosunku do kolejnych stopni ochrony różnicowoprądowej.

Typ U: wyłączniki typu U dedykowane są do ochrony obwodów z przetwornicami częstotliwości. Charakteryzują się czułością na prądy sinusoidalne i impulsowe. Dzięki odpowiedniej charakterystyce częstotliwościowej wyzwalania dopasowanej do warunków panujących w instalacjach z przetwornicami częstotliwości oraz wytrzymałości na udar prądowy 5 kA wyłączniki te znakomicie sprawdzają się w ochronie tego typu obwodów.

 


Kontakt mail icon Eaton Electric Sp. z o.o. Gdańsk 80-299 ul.Galaktyczna 30, NIP 584-10-22-327, KRS 0000080541, Nr w rejestrze GIOŚ E0007873WBW,
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 8.170.000,00 zł