POLSKA

 
Wszystkie grupy
 
Wybrana grupa
 
Zasilacze UPS
 
Zasilacze UPS jednofazowe

 Strona główna Oferta Zasilacze UPS Zasilacze UPS jednofazowe 

<< POWRÓT

Zasilacze UPS jednofazowe

UPS - (ang. Uninterruptible Power Supply) - to urządzenie, które pobierając energię z sieci, wytwarza napięcie o jakości odpowiedniej do zasilania najbardziej wrażliwych odbiorników.
W sytuacjach awaryjnych, gdy brakuje napięcia w sieci, UPS wykorzystuje energię zgromadzoną w bateriach, gwarantując ciągłość zasilania.

ZASTOSOWANIE UPSów
UPSy mają szerokie zastosowanie, dlatego można je znaleźć wszędzie tam, gdzie występuje obawa o zanik napięcia (lub o jego jakość). Pierwszym najbardziej oczywistym zastosowaniem jest zabezpieczenie zasilania do komputerów - począwszy od domowego komputera, poprzez sprzęty biurowe a skończywszy na dużych stacjach roboczych, serwerach, komputerach obliczeniowych czy centrach zarządzających procesami technologicznymi i przetwarzania danych. Braki w zasilaniu mogą spowodować utratę ważnych danych, których wartość setki razy może przekraczać wartość samego sprzętu (komputera czy UPSa). W skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do destabilizacji całego sytemu lub uszkodzenia zasilanych urządzeń. UPSy stosuje się do ochrony zasilania w obiektach strategicznych, serwerowniach, fabrykach, administracji publicznej, a także w bankach, przemyśle, policji, wojsku, szpitalach, telekomunikacji i wielu innych.

Firma Eaton już od ponad 45 lat dostarcza rozwiązania do ochrony zasilania milionom użytkowników na całym świecie. Dzięki innowacjom technologicznym wszystkie oferowane produkty cechują się wysoką niezawodnością i niskim kosztem eksploatacji, co znajduje potwierdzenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach.

Zasilacze wchodzące w skład oferty Eaton podzielono na trzy grupy oparte na topologii przetwarzania energii tak, aby w sposób odpowiedni dopasowywać je do potrzeb różnych klientów. Do każdej grupy przypisana jest odpowiednia liczba zakłóceń, które UPS jest w stanie wyeliminować. Określa to poziom ochrony dla współpracujących z nim urządzeń odbiorczych.

Najprostsze urządzenia (typ "Off-line") z serii: 3S, Protection Station czy Ellipse ECO, chronią odbiory przed zanikami napięcia, wahaniami amplitudy i udarami napięciowymi. Zapewniają więc podstawowy poziom zabezpieczeń. Znajdują zastosowanie do zasilania pojedynczych komputerów lub stacji roboczych w sieciach komputerowych.

Zasilacze z drugiej grupy (typ "Line interactive") rozszerzają właściwości ochronne o możliwość korygowania długotrwałych obniżeń napięcia, a także eliminację szumów. UPSy serii: 5110, 5115, 5130, Ellipse MAX i 5PX polecane do zasilania pojedynczych komputerów, stacji roboczych i urządzeń sieciowych oraz małych serwerów i urządzeń instalowanych w standardowych szafach serwerowych.

Urządzenia z trzeciej grupy (typ "On-line") są najbardziej zaawansowaną kategorią sprzętu. Dwukrotne przetwarzanie energii całkowicie uniezależnia napięcie wyjściowe od parametrów sieci zasilającej. To z kolei gwarantuje najwyższy poziom ochrony i najlepszą eliminację zakłóceń. UPSy z serii: 9130, 9135, 9140 oraz 9155 bez obawy można podłączać do urządzeń, którym powierzono najbardziej odpowiedzialne zadania z dziedziny IT czy rozmaitych gałęzi przemysłu.

CZYM NALEŻY SIĘ KIEROWAĆ PRZY ZAKUPIE UPSa?
Najważniejszym czynnikiem doboru jest dopasowanie określonego modelu zasilacza do aplikacji, w której będzie wykorzystany. Drugim równie istotnym czynnikiem jest moc odbiorników i czas podtrzymania bateryjnego (informacja, na jak długo musi wystarczyć energii zmagazynowanej w bateriach UPSa). Standardowo czasy podtrzymania wynoszą od 3 do 18 min, ale zawsze istnieje możliwość ich wydłużenia poprzez rozbudowę części bateryjnej. Firma Eaton oferuje również bezpłatnie specjalne oprogramowanie zarządzające, które zapobiega utracie danych ? w czasie zaniku napięcia w sieci i pracy UPSa w trybie bateryjnym. Program inicjuje zapis wszystkich danych, a następnie zamykanie komputera oraz podaje informacje na temat stanu zasilania i samego urządzenia.
Podsumowując, przy wyborze UPSa należy zwrócić uwagę na następujące parametry:
- moc znamionowa (czynna i pozorna)
- czas podtrzymania bateryjnego
- napięcie pracy.

 


Kontakt mail icon Eaton Electric Sp. z o.o. Gdańsk 80-299 ul.Galaktyczna 30, NIP 584-10-22-327, KRS 0000080541, Nr w rejestrze GIOŚ E0007873WBW,
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 8.170.000,00 zł