POLSKA

Katalogi
Poradniki
Poradnik fachowca
Poradnik fachowca DE
Poradnik bezpieczeństwa
Dokumentacje
Certyfikaty
Oprogramowanie
Ogólne Warunki Dostaw
Gospodarka odpadami

 Strona główna Do pobrania Poradniki Przyciski wyłączania awaryjnego Poradnik bezpieczeństwa 

<< POWRÓT

Przyciski wyłączania awaryjnego

Włączanie awaryjne jest obecnie bardzo modne, zapewniając bezpieczeństwo człowiekowi i maszynie. Firma Moeller oferuje szeroki zakres komponentów bezpieczeństwa dla ochrony ludzi, maszyn i dóbr produkcyjnych w sytuacjach niebezpieczeństwa.
Celem urządzeń wyłączania awaryjnego w sytuacjach pojawiającego się zagrożenia jest zapobieżenie lub zminimalizowanie wystąpienia ryzyka tak szybko jak to możliwe. Zgodnie z Dyrektywą Maszynową IEC/EN60204-1, urządzenie wyłączania awaryjnego musi być dostosowane do wszystkich maszyn/systemów, za wyjątkiem:
  • maszyn, w których urządzenie wyłączania awaryjnego nie zmniejszyłoby ryzyka,
  • np. maszyn przenośnych lub ręcznych.


Przycisk wyłączania awaryjnego z szeregu RMQ-Titan lub RMQ-16

Oba typoszeregi oferują wiele różnych przycisków wyłączania awaryjnego, o wysokim stopniu ochrony. Są one również odporne na wszelkie manipulacje. Szczególnie przyciski podświetlane zwiększają bezpieczeństwo, jako że wizualne rozpoznanie jest szybsze, a ponadto skraca czas reakcji.


Dalsze informacje na temat RMQ-Titan Dalsze informacje na temat RMQ-16
Opis produktów na stronie moeller.pl Opis produktów na stronie moeller.plŁączniki nożne i dłoniowe typu FAK

Łączniki nożne i dłoniowe typu FAK mają szczególnie dużą powierzchnię roboczą, tak dużą jak ich odporność na manipulacje. Poruszanie może być wykonywane za pomocą rąk, ramion, stóp, etc. Prosty i uniwersalny tryb działania przyczynia się do szybkiej reakcji w przypadku stanu zagrożenia. Łącznik typu FAK jest wyjątkowo odporny na uderzenia, zachowując wysoki stopień ochrony, IP 69K, np. jest doskonałym urządzeniem dla zastosowań w wymagającym środowisku.Dalsze informacje na temat łączników FAK
Opis produktów na stronie moeller.pl

Przyciski wyłączania awaryjnego i łączniki krańcowe LS-Titan
Łączniki krańcowe serii LS-Titan i przyciski wyłączania awaryjnego z szeregu RMQ-Titan zapewniają idealne połączenie z elementem wykonawczym. Urządzenia te są zarówno szybko i w sposób bezpośredni dostosowywane, jak i mają niezawodne działanie i własności, które są kluczowe dla zastosowania w maszynach i systemach.

Stopień ochrony tych urządzeń IP 66 pozwala na szeroki zakres zastosowań.

Dalsze informacje na temat przycisków wyłączania awaryjnego i łączników krańcowych:
Opis produktów na stronie moeller.plPrzyciski wyłączania awaryjnego AS-Interface

Przyciski wyłączania awaryjnego dostępne w każdym systemie mogą być bezpiecznie połączone jako slave do sieci AS-i. Elektronika zlokalizowana jest w urządzeniu lub w adapterze AS-i zatrzaśniętym na konwencjonalnych komponentach z szeregu RMQ-Titan tak, aby dopasować cechy konstrukcyjne aparatów.

 


Kontakt mail icon Eaton Electric Sp. z o.o. Gdańsk 80-299 ul.Galaktyczna 30, NIP 584-10-22-327, KRS 0000080541, Nr w rejestrze GIOŚ E0007873WBW,
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 8.170.000,00 zł