POLSKA

 
Wszystkie grupy
 
Wybrana grupa
 
Rozdział energii
 
Wyłączniki kompaktowe do 1600A LZM
Wyłączniki kompaktowe do 1600A NZM
Akcesoria
Diagnostyka i komunikacja
Napędy drzwiowe i zdalne
Sposoby montażu
Wyłączniki powietrzne do 4000A - IZMX16 i IZMX40
Wyłączniki powietrzne do 6300 A - IZM26
Układy samoczynnego załączania rezerwy (SZR-MAX)
Rozłączniki izolacyjne do 2000A DUMECO
Rozłączniki bezpiecznikowe do 800A QSA
Wyłączniki kompaktowe BZM do 400A

 Strona główna Oferta Rozdział energii Wyłączniki kompaktowe do 1600A NZM Akcesoria 

<< POWRÓT

Wyzwalacze wzrostowe, zanikowe i styki pomocnicze

Zaletą umożliwiającą użytkownikowi szybkie i łatwe oprzewodowanie obwodów pomocniczych jest wykorzystanie standardowych elementów łączeniowych serii RMQ-TITAN jako styki pomocnicze oraz styki sygnalizujące wyzwolenie. Do wyłączania awaryjnego bądź tworzenia elektrycznych blokad między wyłącznikami stosowane są wyzwalacze wzrostowe i zanikowe dla napięć 12-600 V AC/DC. Standardowe styki pomocnicze pełnią różną funkcję w zależności od miejsca montażu tj.: sygnalizacja stanu wyłącznika (ON/OFF) lub sygnalizacja wyzwolenia (TRIP), jak również sygnalizacja położenia w jednostce wysuwnej. Wszystkie styki obwodów pomocniczych są wyposażone w zaciski śrubowe lub opcjonalnie w zaciski sprężynowe.
Oferowane są wyzwalacze zanikowe i wzrostowe dla napięć AC/DC 12-600 V, które mogą być stosowane do zdalnego (awaryjnego) wyłączenia wyłącznika lub tworzenia blokad elektrycznych między wyłącznikami. Po podaniu napięcia na cewkę wyzwalacza wzrostowego, bądź po zdjęciu napięcia z cewki wyzwalacza zanikowego wyłącznik NZM przejdzie w stan wyzwolenia TRIP. Montowane są zawsze po prawej stronie wyłącznika.


System skokowej regulacji głębokości

System skokowej regulacji głębokości Wszystkie wyłączniki są tak zaprojektowane, że ich głębokość jest wielokrotnością 17.5 mm. Dotyczy to także akcesoriów montowanych od frontu. Dzięki zastosowaniu tanich i łatwych w użyciu elementów dystansowych, można bez stosowania kosztownych i wykonywanych na zamówienie elementów, wyrównać głębokości wyłączników. Niezależnie od zastosowanego typu wyłącznika (wyposażonego w napęd dźwigniowy czy obrotowy czy zdalny), w efekcie wyłączniki są na jednej głębokości. Dzięki temu oszczędzamy czas - nie ma konieczności stosowania indywidualnie wykonywanych elementów dystansowych, czy też różnych wielkości otworów w drzwiach rozdzielnicy.


Elastyczny system przyłączy

Małe wyłączniki NZM1 do 160 A standardowo są wyposażone w zaciski skrzynkowe, umożliwiające podłączenie kabli oraz taśm miedzianych. Wyłączniki NZM 2, 3, 4 w standardzie mają przyłącza śrubowe, poprzez które można podłączyć szyny oraz kable z końcówką oczkową. Różne dodatkowe przyłącza mogą być stosowane dla wszystkich wyłączników zarówno w wersji stacjonarnej jak i wysuwnej. Tunelowe zaciski łączeniowe są uniwersalne dla podłączenia kabli miedzianych i aluminiowych. Stosując dodatkowe osłony na styki i końcówki kablowe można uzyskać stopień ochrony do IP2X. W ten prosty sposób od strony zasilania uzyskuje się ochronę przed bezpośrednim dotykiem.
Rodzaje przyłączy NZM1 NZM2 NZM3 NZM4
Zacisk skrzynkowy, opcjonalnie - dodatkowy zacisk dla przewodów sterowniczych Standard Opcja Opcja -
Zacisk oczkowy, opcjonalnie - dodatkowy zacisk dla przewodów sterowniczych Opcja Standard Standard Standard
Zacisk tunelowy, zawierający zacisk dla przewodów sterowniczych Opcja Opcja Opcja Opcja
Przyłącze tylne
 
Opcja Opcja Opcja Opcja 


Kontakt mail icon Eaton Electric Sp. z o.o. Gdańsk 80-299 ul.Galaktyczna 30, NIP 584-10-22-327, KRS 0000080541, Nr w rejestrze GIOŚ E0007873WBW,
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 8.170.000,00 zł