POLSKA
Wszystkie grupy
 
Wybrana grupa
 
Automatyka i wizualizacja.
 
Technika bezpieczeństwa
Dotykowe panele operatorskie HMI/PLC
Komputery przemysłowe
Systemy rozporoszonych wejść/wyjść
Modułowe i kompaktowe sterowniki PLC
Przekaźniki programowalne easy
Oprogramowanie
Przekaźniki
Przekaźniki elektroniczne ETR
Przełączniki czasowe i przekaźniki słoneczne
SmartWire-DT, moduły Gateway i We/Wy

 Strona główna Oferta Automatyka i wizualizacja. Przekaźniki Przekaźniki elektroniczne ETR  

<< POWRÓT

 

Przekaźniki elektroniczne ETR

Przekaźniki czasowe
Przekaźniki czasowe DIL ET zostały dopasowane do konstrukcji styczników DIL E. Wariant ETR 4 został zoptymalizowany do pomiarów i monitorowania przekaźników standardowych, jak i przekaźników bezpieczeństwa. Wariant ETR 2 przekaźnika czasowego jest zoptymalizowany do użycia w rozdzielnicach obsługowych (wymiary modułu 17.5 mm), co pozwala na oszczędność miejsca i jednolity wygląd osprzętu.

Przekaźniki czasowe ETR i DIL ET

Niezależnie od tego czy aplikacja obsługuje przenośniki taśmowe, kontroluje wentylatory, czy ruchome schody – ETR4 oferuje maksymalną niezawodność w szerokim zakresie zastosowań. Eaton ETR4 są doskonałym wyborem gdziekolwiek wymagane są ekstremalnnie precyzyjne opóźnienia i niezawodne operacje przełączania. Ponad to wąska kontrukcja obudowy i szeroki zakres napięcia czynie je doskonałymi do zastosowania w rozdzielnicach i systemach sterowania. Co więcej, różnorodność funkcji, która dochodzi do 10 w modelach wielofunkcyjnych, zapewnia spełnienie zapotrzebowania na wszystkie najważniejsze operacje czasowe za pomocą jednego urządzenia, minimalizując nadmiarowość nawet w przypadku różnorodności aplikacji..

Szeroki zakres czasu

Opóźnienie jest jednym z najważniejszych funkcji zależnych od czasu. Przekaźniki czasowe EATON z powodzeniem spełniają to zapotrzebowanie w szerokim zakresie czasu. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z krótkimi sygnałami rozszerzeń, czy ekstremalnie długimi procesami. Wielozakresowowść przekaźników czasowych typ ETR 2, 4 i ETR DIL ET pozwala ustawić precyzyjnie czas w granicach od 0,05s do 100h. Przyk ładowo dla użycia przekaźnika ETR 4 w pierwszym kroku wybiera się zakres czasu „Range”, kolejno dokładny czas za pomocą „Time”, a funkcję pokrętłem „Function”.

Sygnalizację czyni prostą

Opto-izolowane wejście B1 uruchamiaja przekaźnik czasowy ETR4 z dowolnego punktu w obwodzie. Oszczęda to jeden kontakt i dodatkowe okablowanie. Możliwe jest także uruchamianie napięciem inne niż napiecie sterowania. Dla przykładu przekaźnik będzie zasilany 230V 50Hz, natomiast sygnał aktywujący to 24VDC. Czerwone diody LED sygnalizują stany przełączania przekaźników czasowych. Tymczasem dioda zielona świeci się gdy moduł jest zasilony, miga kiedy czas jest mierzony. Ponadto istnieje możliwość podłączenia zdalnego potencjometru ETR4-70/DILET70 używając zacisków Z1/Z2 by regulować czas zewnętrznie. Daje to możliość regulacji czasu przy zamkniętych drzwiach rozdzielnicy.

 

 


Kontakt mail icon Eaton Electric Sp. z o.o. Gdańsk 80-299 ul.Galaktyczna 30, NIP 584-10-22-327, KRS 0000080541, Nr w rejestrze GIOŚ E0007873WBW,
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy 8.170.000,00 zł